Wycieczka rodzinna kamperem.

Jul 08

Wycieczka rodzinna kamperem.

Zdajemy sobie świetnie sprawę z tego, że w największym sezonie wakacyjnym nad morzem przeważa bardzo często zwyżkowa cena dób hotelowych. W porównaniu ze styczniem, lutym czy nawet marcem jest zupełnie inaczej. Chcemy tego uniknąć. Szukamy jakiejś alternatywy. Czy jesteśmy sobie jakoś pomóc z tym problemem? Okazuję się, że tak. Wpadamy na kolejny świetny pomysł. Przypominamy sobie, że nasz szwagier ma kamper. Nie używa go już od dłuższego czasu. Stoi tylko na jego podwórku bezużytecznie. Teraz będziemy mogli z niego skorzystać. Jeśli ładnie poprosimy męża naszej siostry to będzie mógł nam użyć ten pojemny kamper. Jakie główne zalety będą przemawiać za tego typu rozwiązaniem? W tak dużym samochodzie będziemy mogli się wybrać w pełni bezpiecznie z rodziną. Zaoszczędzimy na hotelu. Nie będziemy musieli również chodzić do restauracji czy knajpy. Pamiętamy, że nasz szwagier w tym całym zestawie ma dodatkowo kuchnię z najbardziej potrzebnymi elementami. Wszystko jest w bardzo dobrym stanie. Teraz już tylko wystarczy się spakować i jechać z rodziną na odpowiednie pole namiotowe.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Nasze tygodniowe wczasy.

Jul 02

Nasze tygodniowe wczasy.

To już ten czas. Wybieramy się na tak długo oczekiwaną wycieczkę. W końcu otrzymaliśmy urlop. Wszystko jest już ustalone. Wybraliśmy miejsce, zdecydowaliśmy się na hotel. Jednak w tym pośpiechu zapomnieliśmy o jednej bardzo istotnej rzeczy. Pozostawiamy naszego czworonoga ponad tydzień w domu. Co powinniśmy zrobić w tym przypadku? Nie możemy odwołać naszej podróży. Za wszystko już opłaciliśmy razem z wyżywieniem w hotelu. Naszego czworonoga nie weźmiemy ze sobą. W tym hotelu jest całkowity zakaz wprowadzania psów. Teraz mamy kłopot z tą podróżą. Marzyliśmy o niej już tak długo. Czy jest jakieś rozwiązanie z tej sytuacji? Oczywiście, że tak. Możemy się zastanowić nad schroniskiem, które zostało niedawno otwarte na naszym osiedlu. Właśnie przez to, że tak wielu osób podróżujących potrzebuję pozostawić z kimś do opieki swojego pupila mamy do wyboru jedno takie miejsce. Już teraz będziemy mogli się wybrać w podróż samolotem z bardzo prostego powodu, nasza ukochana psinka będzie miała opiekę przez dłuższy okres czasu w momencie naszej niesamowitej wycieczki i podróży samolotem.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Podróż samolotem a pozostawienie samochodu.

Jun 28

Podróż samolotem a pozostawienie samochodu.

Tym razem postanowiliśmy z żoną, że polecimy gdzieś za granice. Postawiliśmy na Hiszpanię a dokładnie Teneryfę. Wszystko już mamy opłacone. Cały hotel, przewodnika i inne najbardziej istotne rzeczy. Jednak teraz może się zdarzyć problem gdzie zostawić nasz samochód z którego wysiądziemy na lotnisku? Nie możemy go na pewno pozostawić na tak pustym polu. W końcu będzie stał tak tydzień. Lepiej dmuchać na zimne. Czy w tym przypadku dla takich podróżujących są jakieś ciekawe opcje? Okazuję się, że tak. Możemy znaleźć ogłoszenia w sieci Internet o tym, że właśnie są osoby dysponujące swoim parkingiem strzeżonym na np. swoim ogródku. Tutaj na pewno możemy skorzystać z tej opcji. Będzie ona dla nas bardzo korzystna. Warto zostawić nasz samochód w bardzo bezpiecznym miejscu. Nasza podróż stanie się na pewno bardziej stabilna. Nie będziemy musieli się już dłużej obawiać w czasie lotu o stan naszego najnowszego samochodu. Wszystko stanie się o wiele prostsze.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Gdzie szukać tanich wycieczek.

Jun 15

Gdzie szukać tanich wycieczek.

Chcemy podróżować bardzo małym kosztem. Nie chcemy na pewno przepłacać. Bardzo często staramy się szukać jakiś tanich alternatyw. Jednak od pewnego momentu nasze najlepsze strony z promocjami zawodzą nas. Nie trafiamy na żadne ciekawe oferty podróży. Kiedyś jeszcze ich było pełno. Jednak od pewnego czasu to wszystko się zmieniło. Już teraz się zastanawiamy nad tym czy jeszcze warto wchodzić na tego typu strony? Mamy już wątpliwości. Jednak nachodzi nas pewien pomysł. Czy może by nie poszukać jakiś tanich biletów na podróże w innym miejscu? Przede wszystkim możemy tutaj się zastanowić nad jedną bardzo istotną rzeczą. Tutaj głównie odwiedźmy fora internetowe. Niektórzy użytkownicy mogą zamieszczać ogłoszenia w stylu - sprzedam w zniżkowej cenie bilet na podróż samolotem. Jeśli w tego typu miejscach znajdziemy tego typu ofertę to nie zastanawiajmy się dłużej. Zaakceptujmy tak tanie warunki gdyż na innych stronach nie będziemy mogli liczyć na pewno na coś bardziej korzystnego.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Szybki i tani sposób na podróżowanie.

Jun 08

Szybki i tani sposób na podróżowanie.

Chcemy w bardzo szybki sposób dostać się do naszego kuzyna. Nasza ulubiona drużyna ze stolicy rozgrywa bardzo ważny mecz europejski. Czy tak naprawdę będziemy w stanie się w jakiś szybki sposób do niego dostać? Przecież po raz kolejny nie chcemy się spotkać z sytuacją, która będzie przede wszystkim polegała na tym iż będziemy czekać godzinę lub dwie na opóźniony pociąg. Taka podróż nam się nie uśmiecha. Szukamy czegoś innego. Pragniemy jakąś lepszą alternatywę. Na co tak właściwie powinniśmy się zdecydować? Zastanówmy się nad rezerwacją specjalnego biletu do autobusu, który organizuję tego typu podróże. Jeśli znajdziemy odpowiednie strony z szybkimi i tanimi przejazdami to możemy bardzo często liczyć na to, że już od kwoty 10 zł pojedziemy z naszego miasta do stolicy. Będzie to dla nas bardzo ekonomiczna podróż. Przecież my jesteśmy tylko biednymi studentami i nie możemy sobie pozwolić na zbyt duże wydatki. Musimy się liczyć na pewno z każdym groszem.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Błyskawiczne podróże samolotem.

Jun 04

Błyskawiczne podróże samolotem.

Mamy daleko rodzinę bo aż w Gdańsku. My mieszkamy w Krakowie. Czyli chcąc odwiedzić dawno niewidzianego kuzyna będziemy zmuszeni jechać samochodem prawie pół dnia jak nie więcej. Czy jest sposób na szybszą podróż? Oczywiście, że tak. Powinniśmy się zdecydować na przelot samolotem. To właśnie będzie najlepszy sposób na to aby w bardzo szybki sposób dostać się do Gdańska. Bilet nie będzie aż tak drogi. Jeśli trafimy na specjalną promocję to zyskamy naprawdę bardzo wiele. Wystarczy śledzić tanie linie lotnicze. Taka podróż nie wyniesie nas na pewno dużo. Mamy samochód na benzynę. Koszt takiej podróży wyniósłby nas zdecydowanie więcej. Mamy duży silnik. Spalanie w nim jest dość duże. Decydując się na podróż samolotem zaoszczędzamy nie tylko tak ważne pieniądze ale tak właściwie jeszcze czas. Zamiast spędzić pół dnia w podróży będziemy mogli go wykorzystać na zwiedzanie najciekawszych zabytków w tym mieście. Warto czasem spróbować jakiś innych form podróży aniżeli tylko samochód.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .