Zainteresowanie sąsiadami z naszej granicy.

Jul 21

Zainteresowanie sąsiadami z naszej granicy.

Polska graniczy z kilkoma państwami. W tym roku jesteśmy bardzo zdecydowani i zainteresowani tym aby w końcu odwiedzić naszych sąsiadów z Czech. Słyszeliśmy o nich tak wiele dobrych rzeczy. Dlaczego powinniśmy tam pojechać? Zobaczymy jak tak właściwie Czesi żyją. Spojrzymy na ich zupełnie inna kulturę. Zobaczymy te świetne drogi, które nie mają tak wielu dziur. Jakie najciekawsze miejsca będziemy mogli tam zwiedzać? Na pewno warto będzie nam odwiedzić stolice Republiki Czeskiej czyli Pragę. Jest to największe miasto w Czechach. Zrobimy bardzo ciekawe zdjęcia do naszego albumu o nazwie - wycieczki zagraniczne. Czy Czechy to tylko Praga? Oczywiście, że nie. Możemy odwiedzić również inne mniejsze miejscowości. Jeśli mieszkamy na Opolszczyźnie to mamy bardzo niewielką odległość do tak świetnego kraju. Warto będzie nam się wybrać również do mniejszych miast, które są niemalże pod samą granicą. Powinniśmy się również zdecydować na podróż do Jesennika. To właśnie w tym miejscu są tak wspaniałe łaźnie.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Dlaczego Anglicy do nas chętnie przyjeżdżają.

May 26

Dlaczego Anglicy do nas chętnie przyjeżdżają.

Mieszkamy w stolicy Polski. Bardzo często zauważamy, że szczególnie na wakacje pojawiają się w naszym kraju obcokrajowcy. To właśnie oni tak chętnie nas odwiedzają. Co oni tak właściwie u nas robią? Przede wszystkim przyjechali tutaj w celach turystycznych. Najczęściej decydują się na podróż samolotem. Mamy tak przestronne lotnisko, że śmiało mogą tutaj lecieć z najbardziej popularnych miast w Anglii - Londynu, Manchesteru. Czy tylko odwiedzają Warszawę? Okazuję się, że nie tylko. Bardzo chętnie korzystają z uroków miasta jakim jest Kraków. Zwiedzają rynek a także podziwiają najpiękniejszy Wawel. Tak wiele mamy ciekawych miejsc, że do końca Anglicy nie wiedzą na jakie mają się zdecydować. Kiedy zobaczymy jakiegoś Brytyjczyka na naszym terenie dajmy mu do zrozumienia, że Polska to nie tylko ta jedna stolica Warszawa, jest to również wiele innych miejsc. Kraków, Wrocław i Poznań. Tam też warto pojechać. Dowiedzieć się trochę więcej o historii tych miast.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Pomysł na pracę inżynierską.

Apr 14

Pomysł na pracę inżynierską.

Teraz jest już dla nas ostatni dzwonek. Musimy się w ostateczności zdecydować na temat pracy inżynierskiej. Co do wyboru promotora to jesteśmy już zdecydowani. Stawiamy na takiego, który się zajmuję stronami Internetowymi a także nowoczesnymi technologiami. Już prawie w ostatecznym terminie oddania tematu decydujemy się na nasz - projekt podróży dla każdego obcokrajowca wirtualnie. Chcemy te rozwiązanie zaproponować jako aplikację webową. Stworzymy stronę WWW, która będzie przedstawiała najbardziej atrakcyjne miejsca w Polsce. Nie będziemy się rozdrabniać ale stworzymy 16 miast. Dlaczego na tyle się decydujemy? Ponieważ w naszym kraju jest tyle województw. Wybierzemy z każdego jedno miasto i w ciekawy sposób je zaprogramujemy. Podobny projekt strony realizowaliśmy na Euro 2012 w Polsce. Również stworzyliśmy pewną stronę na której zamieszczaliśmy informację dotyczące tego gdzie będą spały w jakich miastach i hotelach poszczególne reprezentacje piłki nożnej na tych rozgrywkach.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Projekt mini gry na zaliczenie.

Apr 05

Projekt mini gry na zaliczenie.

Jesteśmy już po pierwszych zajęciach na naszej uczelni. Otrzymaliśmy temat do naszego projektu. Musimy zaprogramować aplikację czy grę na dowolny mobilny system operacyjny. Tutaj prowadzący zasugerował nam, że najlepiej będzie jeśli zdecydujemy się na Androida. Jest do niego tak dużo bibliotek. Na pewno znajdziemy te najbardziej przydatne do naszego projektu. Teraz na pewno mamy jedno zadanie dobrać sobie pewien temat. Nie możemy postawić sobie zbyt ambitnego celu gdyż na koniec semestru może okazać się, że nie wykonamy naszego działania. Teraz przychodzi nam na myśl pewien pomysł - stwórzmy grę w, której będzie się jeździć kamperem na wyścigach kamperów. Idea gry jest na pewno bardzo niszowa. Ciężko się spotkać z tego typu wersją. Nie jesteśmy w stanie znaleźć żadnej konkurencji. Do wykonania tego będziemy potrzebowali jedynie 3 samochodów i stworzenia sztucznej inteligencji. Mieliśmy przedmiot związany z open GL to damy sobie radę. Jeśli temat projektu został już zaakceptowany to teraz wystarczy pomyśleć o oprawie graficznej naszych kamperów.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Najciekawsze miasta w Polsce.

Mar 21

Najciekawsze miasta w Polsce.

Przyjeżdża do nas za jakiś czas rodzina ze Stanów Zjednoczonych. Nie chcemy jej w żaden sposób rozczarować. Mieszkamy w Polsce przecież już od urodzenia. Znamy nasz kraj bardzo dobrze. Odwiedzaliśmy przecież tak dużo znanych miast Polski. Byliśmy w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i wielu innych. Pracujemy w zawodzie przedstawiciela handlowego. Jeździmy po całej Polsce zwiedzając najpiękniejsze miasta. Czy tak naprawdę będziemy dobrym przewodnikiem dla naszej rodziny, która przyjedzie do nas lada dzień? Oczywiście, że tak. Przecież to właśnie my im najlepiej opowiemy historię naszego miasta czyli pięknej stolicy Polski - Warszawy. Będziemy ich oprowadzać po najciekawszych zakątkach kraju. Tutaj możemy się zdecydować na wycieczkę na rynek, przejście koło ratusza. Również można ich zabrać na wycieczkę do sejmu. Zobaczą gdzie tak naprawdę odbywają się największe debaty w całej Polsce. Pokażemy im również bardzo ciekawe i przyjemne osiedle jakim jest Mokotów. Stolica jest jednym z najpiękniejszych miast.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .

Wycieczki po za sezonem.

Feb 26

Wycieczki po za sezonem.

W tym roku chcieliśmy przeczekać aż się zakończy wielki sezon odpoczynków. Trwa on głównie w miesiącu lipcu i sierpniu. Chcemy teraz skorzystać z czegoś zupełnie innego biletu i oferty w lepszej i niższej cenie czyli przede wszystkim posezonowej. Gdzie szukać takich okazji? Bardzo często możemy je znaleźć na stronach Internetowych. To tutaj będą szeroko dostępne. Jeśli odnajdziemy właściwą stronę to nie będziemy mieli żadnego problemu ze znalezieniem kuszącej i bardzo atrakcyjnej oferty wakacji w Grecji czy może gdzieś nad Bałtykiem. Będziemy mogli wybierać. Wykażemy się tutaj na pewno inicjatywą. To ona nam pozwoli na to, że w ostateczności zaoszczędzimy na naszym bilecie gdyż na pewno jego cena wynosiłaby więcej w czasie lipca lub sierpnia. Teraz mamy na to jak najlepsze szanse. Warto z niej skorzystać. Nie powinniśmy się zastanawiać. Zabierajmy naszą rodzinę i lećmy gdzieś za granicę - podróżując samolotem, camperem i czym tylko chcemy. Wybór ostateczny zależy tylko od nas.

Czytaj dalej Tagi wpisu: , .